اخبار > در سفری یک روزه؛ معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بازدید کرددر سفری یک روزه؛

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بازدید کرد


دکتر عباس شیراوژن، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در ادامه سفرهای استانی خود صبح روز پنجشنبه ۶ آبان ماه از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان دیدن کرد.

معاون وزیر بهداشت در بدو ورود خود به شهر زاهدان به مزار شهدای گمنام پردیس علوم پزشکی زاهدان رفت و ضمن قرائت فاتحه و غبار روبی مزار شهدای گمنام این دانشگاه، با آرمان‌های شهدا و امام راحل تجدید میثاق کرد.

در ادامه این بازدید یک روزه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، طی نشستی صمیمانه با دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و دکتر علیرضا انصاری مقدم معاون فرهنگی و دانشجویی و جمعی از مدیران این حوزه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این نشست دکتر شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی ضمن تایید مطالب گفته شده در جلسه و اذعان پیگیری مشکلات مطرح شده از سوی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، گفت: خوشبختانه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مجموع از زیرساخت‌های خوب و توانمندی برخوردار است و برخی مشکلات مطرح شده نیز در حوزه دانشگاه قابل پیگیری و بررسی است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت همچنین اذعان داشت: فعالیت‌های فرهنگی و توجه به درخواست‌های دانشجویان از اولویت‌های مهم در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی است، بی شک هر هزینه‌ای در این بخش از فعالیت‌ها صورت پذیرد در آینده دستگیر دانشجویان و مسوولان خواهد بود.

این مقام مسوول با تاکید بر این‌که حفظ کرامت و برخورد نیکو با دانشجویان سبب حفظ شخصیت و کرامت در دانشجویان می‌گردد، یادآور شد:  این مهم جایگاه افراد ارائه دهنده خدمت را نیز ارتقا می‌بخشد.

وی در ادامه به استفاده از دانشجویان در عرصه میدانی در کنار مدیران تاکید نمود و افزود: استفاده از این توان دانشجویی، بالاخص در حوزه فرهنگی و دانشجویی بسیار دارای اهمیت است زیرا این دانشجویان پس از پایان تحصیلات تکمیلی مشغول به کار خواهند شد و این تجربه در آن زمان بسیار کمک‌کننده خواهد بود

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در ادامه با تکیه بر بیانات مقام معظم رهبری افزود: حضرت آقا در بخش اخلاق در بیانیه گام دوم انقلاب، ۳ رویکرد اساسی را در نظر داشتند که اولین رویکرد داشتن منش اخلاقی و معنوی در دستگاه‌هایی است که کار فرهنگی انجام می‌دهند تا بتوانند این رفتار نیک را منتقل نمایند و باعث تقویت انگیزه در دانشجویانی شوند که بصورت داوطلبانه در عرصه فعالیت‌های میدانی و انقلابی، حضور می‌یابند.

وی در پایان افزود: درخواست ما از  تمامی معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور نظارت دقیق بر فعالیت‌های کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی به منظور جلوگیری از انحراف دانشجویان و ایجاد خلل در روند رشد معنوی و فکری این عزیزان است.

در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این نشست ضمن خوش آمدگویی و خیر مقدم به معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و هیات همراه، اذعان داشت: فلسفه وجودی دانشگاه‌ها بر مبنای دانشجوست و مجریان دانشگاه‌ها باید اهم فعالیت‌های خود را بر محور دانشجو و تامین رفاه این قشر فرهیخته قرار دهند.

وی افرود: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افتخار میزبانی پنج هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۹۰ رشته تحصیلی را دارا است که حدود ۵۰ درصد از این دانشجویان را دانشجویان بومی و ساکن در حوزه استان سیستان و بلوچستان تشکیل می دهند و سایر دانشجویان نیز از حوزه دانشجویان غیر بومی و استان‌های همجوار در سطح کشور هستند.

این مقام مسوول خاطر نشان کرد: آن‌چه در ذکر این ارقام حائز اهمیت است، گسترش فضاهای خوابگاهی و فراهم آوری محیطی مناسب جهت اسکان دانشجویان است. چه بسا ارتقا سطح خوابگاه‌های دانشجویی و گسترش خوابگاه‌های متاهلی در سطح دانشگاه، زمینه گسترش ازدواج‌های دانشجویی و دستگیری از دانشجویان متاهل را فراهم نماید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این‌که بی‌شک گسترش سرانه فضای سبز و گل کاری محوطه دانشگاه از اقدامات موثر در افزایش روحیه نشاط و شادابی در دانشجویان است، ابراز داشت:  خوشبختانه به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، این روند به خوبی با استفاده از حداقل امکانات موجود در حال اجرا است تا دانشجویان در فضای با نشاط‌ تری ساعات تحصیلی خود را بگذرانند.

 وی در ادامه ضمن اشاره به برخی مشکلات موجود در حوزه امکانات رفاهی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، افزود: متاسفانه در تامین امکانات رفاهی دانشگاه با مسائل و مشکلات بسیاری مواجه هستیم که از جمله این مشکلات می‌توان به تامین آب شرب و آب لازم جهت آبیاری فضاهای سبز محوطه دانشگاه و هزینه‌های بالای گازکشی در خوابگاه‌های دانشجویی به منظور اتصال این خوابگاه‌ها به حوزه گاز شهری زاهدان اشاره کرد.

هاشمی شهری فرسودگی موتورخانه برخی خوابگاه‌ها و صنعتی سازی حوزه سلف سرویس دانشجویان را از دیگر مشکلات عمده در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرد و گفت: صنعتی سازی سلف سرویس دانشجویان از جمله اقدامات لازم و مهم در حوزه رفاهی دانشگاه است که اتمام این پروژه نیازمند مساعدت و همراهی مسوولان حوزه وزارت است. از تمام مسوولان خواهشمندم همکاری لازم در اجرای این پروژه را با حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان داشته باشند تا دانشجویان از امکانات رفاهی بیشتر و مطلوب‌تری بهره‌مند شوند.

وی در ادامه ضمن اشاره به بحران اپیدمی کرونا در سطح کشور، افزود: مواجهه با ویروس کرونا منجر به تغییرات گسترده‌ای در حوزه آموزشی و درمانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح کشور شده است که خوشبختانه این روند، در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به نحو مطلوبی مدیریت شد به نحوی که ما جزو دانشگاه‌های پیشرو در حوزه تولید محتوای علمی و برگزاری دوره‌های آموزشی هستیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که به همت اعضای هیآت علمی و کارکنان دانشگاه، توفیق خدمت رسانی به دانشجویان را داشته باشد.

حسن ختام این جلسه نیز تقدیراز خانواده‌های شهید ریگی و شهید کفاش، شهدای معزز و عالی مقام مدافع سلامت و خانواده شهید دولتی مقدم، شهید معزز دوران دفاع مقدس بود که با حضور معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و جمعی دیگر از مسوولان با اهدای لوح تقدیر صورت گرفت.

در این سفر دکتر حمیدرضا اشراقی مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، مهندس بهروز رحیمی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و جمعی از مدیران معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت را همراهی کردند.

 


شنبه ٨ آبان ١٤٠٠ ٠٧:٥٤ News, Slider ٣٤٢٦٥

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

اخبار

اخبار

اینفوگرافی اقدامات معاونت فرهنگی و دانشجویی در سال 1399
زمانبندی ثبت نام خوابگاه دانشجویان ورودی نیمسال اول و دوم 1400-1401
راهنمای ثبت نام دانشجویان ورودی جدید در معاونت فرهنگی و امور دانشجویی
فایل شیوه‌نامه اجرایی و آیین‌نامه انضباطی دانشجویان
ثبت نام وام ازدواج دانشجویان روزانه و شهریه پرداز
پیام تبریک معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج
مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛
اطلاعیه مهم صندوق رفاه دانشجویی
ثبت نام وام ضروری دانشجویان روزانه / آبان 1400
ثبت نام بیمه تامین اجتماعی دستیاران / آبان 1400
پیام مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت فرارسیدن روز فرهنگ عمومی
در سفری یک روزه؛ معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بازدید کرد
ورزش، همان طور که بر جسم آدمی تاثیر می گذارد ، بر روح و روان او هم تاثیر دارد
دعوت به ثبت نام در بزرگترین رخداد قرآنی وزارت بهداشت
راه اندازی پروژه اینترنت خوابگاه پسرانه فجر از طریق فیبر نوری
آغاز ثبت نام بیست و ششمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت
مدیریت تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت هفته تربيت بدني برگزار می کند
مدیریت تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت هفته تربيت بدني برگزار می کند
سیمکارت دانشجویی همراه اول ویژه دانشجویان
آموزش تصویری راهنمای پرداخت اقساط صندوق رفاه دانشجوان

محتوای مرتبط